Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów
Porównaj0
Kategorie blogów
Ostatnie komentarze
Bądź pierwszy i wystaw opinię po zakupie produktu.
Wyszukiwarka blogów

Oświetlenie robocze do prac remontowych i warsztatowych

Napisany dnia2018-10-24 Przez 1883
Dodaj do Ulubione1

Co to jest i w jakim celu stosuje się naświetlacze (oświetlacze) LED na statywach ?

Naświetlacz LED na statywie jest to lampa LED na specjalnym stojaku (tripodzie), którego wysokość zwykle można regulować w pewnym zakresie. Lampy takie stosuje się zwykle podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych, remontów, w sklepach, na wyjazdach, na działce, wszędzie tam gdzie wymagane jest światło na podwyższeniu i jest dostęp do napięcia z gniazdka 230V. Stosowany jest również przy pracy w trudnych warunkach, gdzie panuje ciemność. Same lampy są zwykle odporne na warunki atmosferyczne (norma szczelności IP65) zaś ich moce wahają się najczęściej w przedziale 10-200W LED (odpowiedniki tradycyjnych halogenów o mocy 80-1400W), spotkać można barwy światła biały ciepły, neutralny lub zimny. Do prac najlepiej wykorzystać światło neutralne lub zimne - jest ostrzejsze i wyraźniejsze, dzięki czemu lepiej uwydatnia różne detale.

Funkcjonalność statywu (tripoda)

Sam stojak (tripod) z uchwytem pozwala na regulację w każdej płaszczyźnie - w prosty sposób bez zbędnego wysiłku można skierować strumień światła w wybrane miejsce. Statyw jest regulowany w dwóch miejscach na zasadzie teleskopowej, a jego maksymalna wysokość wynosi w zależności od samego statywu najczęściej 150-300cm. Nogi statywu składa/rozkłada się za pomocą śruby blokującej którą po odblokowaniu dalej możliwość złożenia nóg statywu jak i regulacji ich rozłożenia przy tym kontrolę stabilności statywu. Wysokość zestawu regulowana jest zatem statywem (teleskop) oraz położeniem nóżek (bezstopniowa regulacja).

Lampy na statywach mają przewód zakończony wtyczką do kontaktu 230V (ok. 2-3m) - wystarczy wpiąć lampę do gniazdka i od razu działa.


Kąt świecenia naświetlacza regulować można obracając teleskop w poziomie (360 stopni), obracając sam naświetlacz w poziomie (360 stopni) lub w pionie (120 stopni).

Odmiany lamp LED na statywie

Lampy na statywach występują w wersji pojedynczej (jedna lampa zamontowana na statywie) lub podwójnej (dwie lampy zamontowane na jednym statywie za pomocą belki poprzecznej).

Najczęściej na rynku spotkać można lampy LED na statywie działające na tradycyjne napięcie z gniazdka 230V. W naszej ofercie można znaleźć oprócz wspomnianych lamp zasilanych na 230V, lampy na statywie zasilane na 12V (bezpieczne napięcie) lub lampy bezprzewodowe LED na statywie.

Szczególnie ciekawe są zwłaszcza te ostatnie - występują w zakresach mocowych 10-50W i dają swobodę użycia w miejscach gdzie brakuje dostępu do prądu. Lampy takie mają wbudowany akumulator który po naładowaniu (ładowanie z gniazdka 230V lub 12V np. w samochodzie) starcza nawet na 5-6h ciągłej pracy. Lampy LED bezprzewodowe (z akumulatorem) są świetnym rozwiązaniem przy nietypowych sytuacjach wymagających doświetlenia i cieszą się ogromną popularnością.

Co polecamy

Do wszelkich prac przy użyciu naświetlaczy LED na statywie polecamy raczej większe moce w okolicy 30-50W lub więcej. Mniejsze moce np. 10W LED zapewniają tyle światła ile zwykła żarówka o mocy 70-80W i nie doświetlą dostatecznie miejsca pracy. Zdecydowanie lepiej zainwestować jest kilka złotych więcej w nieco wyższą moc. Z doświadczenia wiemy również ,że do wszelkich prac najlepiej wykorzystać światło neutralne lub zimne - jest ostrzejsze i wyraźniejsze, dzięki czemu lepiej uwydatnia różne detale np. malowaną ścianę, miejsce na budowie lub polerowane auto.


Zapraszamy do odwiedzenia naszego działu z lampami na statywach: https://ledco.pl/49-przenosne-budowlane-na-statywie

Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Proszę zalogować się, aby dodać komentarz.

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się