Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów
Porównaj0
Kategorie blogów
Ostatnie komentarze
Bądź pierwszy i wystaw opinię po zakupie produktu.
Wyszukiwarka blogów

Montaż lampy zewnętrznej - jak to zrobić

Napisany dnia2019-07-03 Przez 1375
Dodaj do Ulubione0

Najłatwiej i najwygodniej użyć do montażu lampy/słupka gotowy fundament w postaci betonowego bloczka fundamentowego. Do montażu zwykłej lampy ogrodowej wystarczy mały bloczek np. 14kg, do montażu wyższych lamp i latarni należy zastosować nieco cięższe fundamenty.

Aby zamontować lampę w fundamencie, należy wywiercić w nim otwór na przeciągnięcie przewodu (niektóre bloczki posiadają już wyjściowo otwór na kabel) i zagłębić kołki mocujące podstawę lampy (niektórzy producenci do swoich lamp dorzucają w zestawie od razu śruby i kołki montażowe). Zwykle do wiercenia w fundamencie wystarczy wiertarka udarowa. Otwory pod kołki rozporowe do przytwierdzenia lampy należy wywiercić zgodnie z otworami montażowymi w podstawie lampy. Rozmieszczenie otworów jest praktycznie w każdej lampie inne, dlatego ciężko o gotowy fundament z otworami.

Przewód prądowy wychodzący nam na ogrodzie należy przeciągnąć przez otwór centralny, a następnie osadzić bloczek fundamentowy w gruncie na podsypce piaskowej, poziomując go w obu kierunkach.

Następnie należy połączyć przewód (zwykle 2 lub 3 żyły) w kostce prądowej znajdującej się w lampie (najczęściej u spodu lampy na krótkim przewodzie schowanym wewnątrz lampy).

Po wykonaniu tej czynności warto zawsze sprawdzić czy podłączenie wykonano poprawnie i czy lampa świeci, jeśli tak nie pozostaje nic innego jak przykręcić lampę za pomocą śrub do uprzednio wywierconych otworów w fundamencie betonowym.

Dobrze zamocowana na fundamencie lampa będzie służyła długo w każdych warunkach atmosferycznych dlatego polecamy ten sposób montażu.


Sprawdź nasze fundamenty betonowe w linku:

Fundament mały - https://ledco.pl/dodatki/fundament-do-lamp-maly-14kg.html
Fundament duży - https://ledco.pl/dodatki/fundament-do-lamp-duzy-30kg.html
Fundament do latarń - https://ledco.pl/dodatki/fundament-do-latarni-60kg.html

Zostaw komentarz
Zostaw odpowiedź
Proszę zalogować się, aby dodać komentarz.

Menu

Ustawienia

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się