Nowinki, porady i inspiracje

Świecąca kostka brukowa LED - hit czy kit ?

Jednym z innowacyjnych na rynku rozwiązań jest świecąca kostka brukowa LED. Jest to wyjątkowe i zachwycające oświetlenie dekoracyjne LED, które swoim kształtem i formą przypomina tradycyjną kostkę brukową (wśród dostępnych serii m.in. Nostalit, Granit, Piccola, Naturo, Lento i Rocdeco). Dzięki temu doskonale współgra z podjazdami oraz ścieżkami wykończonymi tym właśnie materiałem. Wspaniale sprawdza się w otoczeniu każdego domu, podjazdu czy też ogrodu.
Czytaj dalej

Montaż lampy zewnętrznej - jak to zrobić

Najłatwiej i najwygodniej użyć do montażu lampy/słupka gotowy fundament w postaci betonowego bloczka fundamentowego. Do montażu zwykłej lampy ogrodowej wystarczy mały bloczek np. 14kg, do montażu wyższych lamp i latarni należy zastosować nieco cięższe fundamenty.
Czytaj dalej

Co oznacza stopień (klasa) szczelności IP lampy ?

Czym jest klasa szczelności lampy IP20, IP44, IP65 lub inna ?  IP jest międzynarodowym standardem oznaczającym szczelność obudowy danego urządzenia (penetracją czynników zewnętrznych).
Czytaj dalej

Oświetlenie robocze do prac remontowych i warsztatowych

Naświetlacz LED na statywie jest to lampa LED na specjalnym stojaku (tripodzie), którego wysokość zwykle można regulować w pewnym zakresie. Lampy takie stosuje się zwykle podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych, remontów, w sklepach, na wyjazdach, na działce, wszędzie tam gdzie wymagane jest światło na podwyższeniu i jest dostęp do napięcia z gniazdka 230V.
Czytaj dalej

Barwa światła LED - jaką wybrać ?

Temperatura barwowa określa jaki kolor ma światło emitowane przez źródło światła. Jednostką temperatury barwowej jest Kelvin (K) i określa on barwę światła (odcień bieli). 
Czytaj dalej

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze oświetlenia LED

W porównaniu z innymi źródłami światła oświetlenie LED charakteryzuje się bardzo długą żywotnością. Trwałość diod LED może przekroczyć nawet ponad 50 000 godzin.
Czytaj dalej

Oryginalna dekoracja w domu i ogrodzie ? Podświetlana donica

Podświetlane donice i meble - bardzo popularny na zachodzie, a stosunkowo "młody" sposób na dekorację w naszym kraju szturmem zdobywa rynek polski. Świetnie sprawdzają się jako aranżacje wnętrz domów, mieszkań oraz firm ale również przestrzeni zewnętrznych np. ogrodów.
Czytaj dalej

Kategorie

Producenci