Nowinki, porady i inspiracje

Świecąca kostka brukowa LED - hit czy kit ?

Jednym z innowacyjnych na rynku rozwiązań jest świecąca kostka brukowa LED. Jest to wyjątkowe i zachwycające oświetlenie dekoracyjne LED, które swoim kształtem i formą przypomina tradycyjną kostkę brukową (wśród dostępnych serii m.in. Nostalit, Granit, Piccola, Naturo, Lento i Rocdeco). Dzięki temu doskonale współgra z podjazdami oraz ścieżkami wykończonymi tym właśnie materiałem. Wspaniale sprawdza się w otoczeniu każdego domu, podjazdu czy też ogrodu.
Czytaj dalej

Montaż lampy zewnętrznej - jak to zrobić

Najłatwiej i najwygodniej użyć do montażu lampy/słupka gotowy fundament w postaci betonowego bloczka fundamentowego. Do montażu zwykłej lampy ogrodowej wystarczy mały bloczek np. 14kg, do montażu wyższych lamp i latarni należy zastosować nieco cięższe fundamenty.
Czytaj dalej

Co oznacza stopień (klasa) szczelności IP lampy ?

Czym jest klasa szczelności lampy IP20, IP44, IP65 lub inna ?  IP jest międzynarodowym standardem oznaczającym szczelność obudowy danego urządzenia (penetracją czynników zewnętrznych).
Czytaj dalej

Oświetlenie robocze do prac remontowych i warsztatowych

Naświetlacz LED na statywie jest to lampa LED na specjalnym stojaku (tripodzie), którego wysokość zwykle można regulować w pewnym zakresie. Lampy takie stosuje się zwykle podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych, remontów, w sklepach, na wyjazdach, na działce, wszędzie tam gdzie wymagane jest światło na podwyższeniu i jest dostęp do napięcia z gniazdka 230V.
Czytaj dalej

Barwa światła LED - jaką wybrać ?

Temperatura barwowa określa jaki kolor ma światło emitowane przez źródło światła. Jednostką temperatury barwowej jest Kelvin (K) i określa on barwę światła (odcień bieli). 
Czytaj dalej

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze oświetlenia LED

W porównaniu z innymi źródłami światła oświetlenie LED charakteryzuje się bardzo długą żywotnością. Trwałość diod LED może przekroczyć nawet ponad 50 000 godzin.
Czytaj dalej

Oryginalna dekoracja w domu i ogrodzie ? Podświetlana donica

Podświetlane donice i meble - bardzo popularny na zachodzie, a stosunkowo "młody" sposób na dekorację w naszym kraju szturmem zdobywa rynek polski. Świetnie sprawdzają się jako aranżacje wnętrz domów, mieszkań oraz firm ale również przestrzeni zewnętrznych np. ogrodów.
Czytaj dalej

Kategorie

Producenci

TYSIĄCE WZORÓW LAMP

Sprawdź nasze lampy ogrodowe


WIĘCEJ